Sauna

Privátní sauna v Plzni

Užijte si kvalitního saunování v naši kombinované sauně s kapacitou až 6 osob.

Pravidla saunování

1) Osprchovat, ale hlavně také osušit

Před vstupem do sauny se vždy důkladně osprchujte, umyjte mýdlem a pečlivě se osušte. Toto pravidlo saunování nemá jen hygienické, ale také ryze praktické důvody. Stává se vám, že v sauně trávíte stejnou dobu jako ostatní, ale potíte se mnohem méně? Může to být tím, že jste se před vstupem důkladně neosušili. Suchá pokožka se v sauně začne potit mnohem dříve, a tělo se tak snáze a rychleji zbaví škodlivin.

2) Nechoďte s prázdným ani plným žaludkem

Během saunování tělo regeneruje a stejně jako během spánku ho při tom není vhodné zatěžovat trávením těžkého jídla. Do sauny proto raději nechoďte přímo z oběda, ale po hlavním jídle vyčkejte ideálně 2 hodiny. Vhodné ovšem není ani to, abyste k relaxačnímu procesu přišli hladoví. Jistě byste si ho pak tolik neužili. Abyste se cítili naprosto komfortně, dopřejte si před saunou lehkou svačinku.

3) Mezi prohříváním odpočívejte a hodně pijte

Po každém zchlazení si dopřejte asi 15–20 minut odpočinku a užívejte si příjemně uvolňující pocit po těle. Myslete také na dostatek tekutin. Pocením ztrácí tělo vodu a minerální látky, které je třeba doplnit. Pijte proto o každé pauze mezi zahříváním, ale i po skončení procedury a po zbytek dne.

4) Rozdíl mezi finskou a biosanou:

FINSKÁ SAUNA
Saunování ve finské sauně je intenzivnější a pro tělo náročnější – teplota ve finských saunách dosahuje od 60 do 110 °C. I proto je vhodné být v sauně kratší dobu a poté se rychle zchladit ve studené vodě. Finská sauna však přináší více zdravotních výhod než infrakabina.

BIO SAUNA
Je kombinací parní a finské sauny. Je určená všem, kteří nemohou uvedených dvou druhů saun užívat ze zdravotních důvodů, ale je i pro ty, kterým zkrátka příliš vysoká teplota v sauně nevyhovuje. Biosauna vám nabízí nižší teplotu, a to okolo 60oC. Vlhkost vzduchu je tu 30 – 60%.
To je podobné jako v parní sauně. Ve finské sauně je vlhkost nižší. Pobyt v biosauně se doporučuje po dobu 10 – 15 minut. Záleží na individuální snášenlivosti. Vždy se řiďte podle toho, jak se cítíte. Pokud vás pálí sliznice či se jinak cítíte nepříjemně, saunu opusťte. Po čase v potírně následuje stejně jako v klasické sauně ochlazení.

Fotogalerie

Jak to u nás funguje?

Při zájmu o navštívení našeho privátního wellness je nutná rezervace, kterou je možné provést online na webových stránkách nebo telefonicky. Před návštěvou Vám doporučujeme dorazit s časovým předstihem 5 minut, aby jste měli dostatek času na seznámení s provozem.

Relaxační zóna

V rámci našeho privátního wellness je vám k dispozici i relaxační zóna s dvěma lehátky a pohodlným lůžkem. Mezi saunováním nebo relaxací v hydromasážní vaně si tak můžete užít relaxaci i zde.

Rezervace

Minimální délka rezervace činí 90 minut. Maximální délka rezervace je 180 minut. V případě zájmu o delší rezervaci nás prosím kontaktujte.